صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

صورتجلسه سومين شوراي راهبري توسعه مديريت استان

صورتجلسه سومين شوراي راهبري توسعه مديريت استان

 

سومين جلسه شوراي راهبري توسعه و مديريت استان در سال 97 با حضور جناب آقاي غضنفري معاون محترم امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري بعنوان رئيس شورا و دبيري جناب آقاي رضوي رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان و با حضور ساير اعضاء تشكيل گرديد. در ابتدا آقاي رحمتي معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني سازمان مديريت و برنامه ريزي استان ضمن خوش آمدگويي و تسليت ايام سوگواري اباعبدالله الحسين (ع) به حاضرين در جلسه، دستور جلسات را قرائت نمودند. در ادامه آقاي قاسمي كارشناس معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني سازمان در مورد دستور اول جلسه توضيحاتي به اعضاي جلسه ارائه نمودند.

 ايشان ضمن مقايسه برنامه جامع اصلاح نظام اداري دوره دوم با برنامه اصلاح نظام اداري دوره اول در خصوص نقاظ ضعف و قوت اين برنامه اشاره كرده و گفتند: برنامه اصلاح نظام اداري دوره اول داراي 8 برنامه بوده ولي در برنامه اصلاح نظام اداري دوره دوم به 10 برنامه افزايش پيدا نموده است. بعضي از برنامه ها همانند برنامه اول تكرار شده و بعضي از آنها تغييراتي داشته اند.

برنامه اصلاح نظام اداري دوره دوم بصورت كليات به استانها ابلاغ شده و برش دستگاهي و نهايتاً برش استاني بعد از توافقات با وزارتخانه ها و دستگاههاي مركزي تدوين و نهايي گرديده و به استان ابلاغ خواهد شد.

در ادامه آقاي غضنفري و آقاي رضوي ضمن تأكيد بر همكاري مديران محترم دستگاههاي اجرايي استان در خصوص تدوين و تهيه برش استاني با دستگاههاي مركزي اشاره نمودند.

در ادامه جلسات آقاي سبحاني رئيس گروه توسعه منابع انساني معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني سازمان در خصوص دستور دوم جلسه ضمن تشريح مصوبه نظام نامه مديريت توسعه فرهنگ سازماني اظهار داشتند: در اين تصويبنامه دو نوع معيار عمومي و اختصاصي مرتبط با اخلاق حرفه اي و فرهنگ سازماني با در نظر گرفتن عوامل محتوايي و عوامل ظاهري و نمادها و سازو كار اجرايي آن در سطح دستگاههاي اجرايي تعريف و تبيين گرديده و بر نقش فرهنگ در سطح مختلف منابع انساني و در كاركردهاي جذب و آموزش و ارزيابي آنان تأكيد گرديده است. در نهايت پس از تبيين شرح حال تصويب نامه مقرر گرديد سازمان طرح را با عنوان مدل مديريت منابع انساني اثربخش مبتني بر فرهنگ سازماني در بخش دولتي كشور به عنوان طرح كاربردي اجرايي نموده و نتايج آن را در جلسات بعدي ارائه نمايد.

در ادامه آقاي قاسمي مدير كل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري در خصوص دستور سوم جلسه توضيحاتي در خصوص تشكيل تيم ها و نحوه انجام بازرسي از دستگاههاي اجرايي در حوزه حقوق شهروندي، سلامت اداري و ميز خدمت ارائه نمودند.

آقاي قاسمي ضمن بيان اينكه اين طرح براي اولين بار در سطح استان انجام شده و مورد استقبال و تشويق وزارت كشور نيز قرار گرفته است، پيشنهاد تأثير گذاري نتيجه اين بازرسي ها در امتيازات ارزيابي عملكرد ساليانه دستگاههاي اجرايي را نمودند.

ايشان گفتند: براي اين كه مصوبات حقوق شهروندي، سلامت اداري و ميز خدمت بدرستي انجام پذيرد و خدمت مناسب و در خور شأن مردم صورت پذيرد نيازمند آموزش مديران و كارمندان و مردم مي باشد.

    در پايان جناب آقاي غضنفري معاون محترم استاندار ضمن تشكر از دست اندركاران برگزاري جشنواره شهيد رجايي و تقدير از كارمنـدان نمونه استان و همچـنين از بازرسان حقـوق شهروندي و سـلامت اداري و ميـز خدمت در خصـوص اهميت نظارت و بازرسي مستقيم و مـداوم از دستگاههاي اجرايي به صـورت منظم جهت رضـايت ارباب رجوع و شهروندان محترم تأكيد نموده و اظهار داشتند: متأسفانه امر نظارت در دستگاههاي اجرايي و بعضي از مديران جدي گرفته نمي شود و مديران دستگاهها بايد سيستم خود كنترلي را پياده نمايند.

 

مصوبات :

 

رديف

شـرح مصـوبـه

مجري

همكاران

مهلت انجام

1

پيگيري دستگاههاي اجرايي استان در خصوص برش استاني برنامه اصلاح نظام اداري (دوره دوم)  از طريق وزارتخانه ها و ستاد مركزي

دستگاههاي اجرايي استان

 

 

2

اعضاي جلسه نظرات و پيشنهادات خود را در خصوص دستور اول و دستور دوم جلسه به دبيرخانه اعلام و پس از جمع بندي به سازمان اداري استخدامي كشور ارسال گردد

اعضاي جلسه

سازمان مديريت و برنامه ريزي استان

يك هفته

3

مقرر شد انجام بازرسي هاي حقوق شهروندي ، سلامت اداري و ميز خدمت در سال 97 قبل از انجام ارزيابي عملكرد دستگاهها صورت پذيرد

استانداري و سازمان مديريت و برنامه ريزي استان

 

سال 97

4

ارائه طرحي با عنوان مدل مديريت منابع انساني اثر بخش مبتني بر فرهنگ سازماني تهيه و به سازمان اداري و استخدامي كشور ارائه شود.

سازمان مديريت و برنامه ريزي

 

طول سال 97

 

 

جلسه با ذكر صلوات بر حضرت محمد (ص) و خاندان مطهر ايشان خاتمه يافت.

 


٠٨:١٦ - 1397/07/09    /    شماره : ١٩٥٤    /    تعداد نمایش : ١١٧خروجسازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم